6706 Marsden Street Philadelphia, PA 19135
Sold

  6706 Marsden Street Philadelphia, PA 19135

Sold on 04/10/2026
$200,000 (USD)
3
BED
2
BATH
1,080
SQFT
Sold Date:
04/10/2026
Taxes
$2,269(2025)
Lot Size
1,193 SQFT
Type
Townhouse
Year Built
1935
Style
Straight Thru
School District
The School District of Philadelphia
County
Philadelphia County

Listed By

Michael Barrett, Coldwell Banker Hearthside
Bought with
Stephen D. Stafford, Sdg Management, LLC
Source
BRIGHT IDX
Last checked May 16 2026 at 11:28 AM EDT
Bathroom Details
  • Full Bathrooms: 2
Heating and Cooling
  • 90% Forced Air
Stories
  • 3
Living Area
  • 1,080 sqft

Listing Price History

Date
Event
Price
% Change
$ (+/-)
Jan 08, 2026
Price Changed
$219,900
-10%
-$25,100
Jul 07, 2025
Price Changed
$245,000
-3%
-$7,000
Jun 26, 2025
Price Changed
$252,000
-2%
-$6,000
May 24, 2025
Price Changed
$258,000
0%
-$900